Heat 1 | Polisportivo `G. Ottolia` - 13 May 2021 - 16:45 |
Lane | Bib | Athlete | Year | Cat. | | SB |
1 | 19 | MANENTI Davide | 1989 | M | ITA ITALY | 10.48 |
| | | | | C.S. AERONAUTICA MILITARE | |
2 | 6 | VOLKO Jan | 1996 | M | SVK SLOVAK REPUBLIC | 10.25 |
3 | 17 | ELLINGTON James | 1985 | M35 | GBR GREAT BRITAIN & N.I. | 10.40 |
4 | 10 | CISSE' Arthur | 1996 | M | CIV IVORY COAST | 9.93 |
5 | 9 | FEDERICI Andrea | 1997 | M | ITA ITALY | 10.35 |
| | | | | ASD ATLETICA BIOTEKNA | |
6 | 4 | POLANCO RIJO Hillary Wa | 1997 | M | ITA ITALY | 10.51 |
| | | | | ATL. RICCARDI MILANO 1946 | |
Qual.Rule: first of each heat plus the 3 fastest times qualified. |
Heat 2 | Polisportivo `G. Ottolia` - 13 May 2021 - 16:50 |
Lane | Bib | Athlete | Year | Cat. | | SB |
1 | 16 | CATTANEO Federico | 1993 | M | ITA ITALY | 10.45 |
| | | | | C.S. AERONAUTICA MILITARE | |
2 | 5 | DESALU Eseosa Fostine | 1994 | M | ITA ITALY | 10.29 |
| | | | | G.A. FIAMME GIALLE | |
3 | 11 | JACOBS Lamont Marcell | 1994 | M | ITA ITALY | 10.03 |
| | | | | G.S. FIAMME ORO PADOVA | |
4 | 12 | GOLITIN Amaury | 1997 | M | FRA FRANCE | 10.19 |
5 | 8 | ZLATAN Andrei Alexandru | 1998 | M | ITA ITALY | 10.49 |
| | | | | A.S. LA FRATELLANZA 1874 | |
6 | 13 | MOLINARI NWAGWU Ruskin | 2000 | M | ITA ITALY | 10.53 |
| | | | | ATL. RICCARDI MILANO 1946 | |
Qual.Rule: first of each heat plus the 3 fastest times qualified. |
Heat 3 | Polisportivo `G. Ottolia` - 13 May 2021 - 16:55 |
Lane | Bib | Athlete | Year | Cat. | | SB |
1 | 15 | PATTA Lorenzo | 2000 | M | ITA ITALY | 10.31 |
| | | | | G.A. FIAMME GIALLE | |
2 | 7 | RIGALI Roberto | 1995 | M | ITA ITALY | 10.36 |
| | | | | BERGAMO STARS ATLETICA | |
3 | 3 | ABEYKOON MUDIYANSELAGE | 1994 | M | SRI SRI LANKA | 10.16 |
| | | | | A.S.D. ATLETICA FUTURA ROMA | |
4 | 1 | MELLUZZO Matteo | 2002 | M | ITA ITALY | 10.59 |
| | | | | G.A. FIAMME GIALLE | |
5 | 2 | PEEV Petar | 1996 | M | BUL BULGARIA | 10.36 |
6 | 14 | FORNASARI Freider | 1997 | M | ITA ITALY | 10.52 |
| | | | | A.S. LA FRATELLANZA 1874 | |
Qual.Rule: first of each heat plus the 3 fastest times qualified. |
|